Sloboda izgubila od Sloge u 90. minuti i približila se ispadanju u Prvu ligu FBiH

Dijeli

Nogometaši tuzlanske Slobode su pred svojim navijačima doživjeli neugodan poraz od direktnog konkurenta za opstanak, ekipe Sloge Doboj koja je na Tušnju slavila sa 1:0 golom u sudijskoj nadoknadi.

Bio je to duel timova koji vode i koje će do posljednjeg kola voditi veliku bitku za opstanak u ligi, a na kraju su gosti otišli kući pjevajući.

Sloboda je počela malo bolje. Vranješ je 14. minuti oprobao svoj šut, ali odbrana gostiju je to izblokirala.

Do kraja prvog dijela većih prilika nije bilo pa se na pauzu otišlo početnim rezultatom.

Nastavak je ponudio mnogo sadržajniji meč. Šanse su se redale kako pred jednim, tako i pred drugim golom, ali gosti su ti koji su imali više znanja i spretnosti u ovom meču.

Sloboda je prijetila, no ti su napadi uglavnom bili jalovi. Pokušavali su Alić i Mehmedović, no falilo je preciznosti.

Sloga je imala sjajnu šansu u 68. minuti kada je Dadić ubacio, no njegov udarac nekako brani golman Slobode koja je u sudijskoj nadoknadi doživjela pravi šok.

Kada se mislilo da će ekipe podijeliti plijen, zatresla se mreža Tuzlaka nakon udarca Zajića čiji šut sa 20-ak metara završava u golu za veliko slavlje gostiju.

Sloboda je ovim porazom ostala posljednja sa 25 bodova, dok su se Dobojlije odmakle od opasne zone i sada su na komfornoj sedmoj poziciji sa 30 bodova.